OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w powiecie siemiatyckim z udziałem MDP Milejczyce

W dniach 24.07-06.08.2017 roku w Ośrodku Wypoczynkwym ,,Pod Sosną" w Wólce Nadbużnej odbył się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorem przedsięwzięcia była Ochotnicza Straż Pożarna w Sieniewicach. Z naszej MDP działającej przy OSP Milejczyce uczetniczyło 11 osób.
Głównym celem zgrupowania było przygotowanie członków MDP do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ewentualnej służby w szeregach OSP i PSP. Program służył również szkoleniu młodzieży w szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W trakcie trwania obozu realizowano specjalistyczne zajęcia szkoleniowe z zakresu udzielania pomocy medycznej, ratownictwa wodno-nurkowego, zagadnienia z ochrony przeciwpożarowej i zapobiegania pożarów, najwiecej czasu poświęcono na musztrę oraz zapoznanie dzieci z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych CTIF. Wszystkie zajęcia szkoleniowe prowadziła wykwalifikowana i doświadczona kadra, którą stanowili zawodowi strażacy, policjanci, pielęgniarka jak również opiekunowie MDP. Komendantem obozu był dh Krzysztof Lange. W toku zajęć dydaktycznych stosowane były różne metody nauczania: pogadanka, opowiadanie, opis, pokaz, ćwiczenia. Wszystkie zajęcia praktyczne poprzedzone były instruktażem wstępnym w czasie którego instrukor zapoznał dzieci z tematem zajęć, procesem ćwiczeń umiejętności, organizacją ćwiczeń, budową sprzętu, zasadami BHP jak również pobudził motywację do starannego wykonania ćwiczeń i zadań. Treści strażackie, nie były jedynymi obowiązującymi na obozie - młodzież przede wszystkim wypoczywała. Organizatorzy mieli w zanadrzu wiele ciekawych propozycji. Do dyspozycji młodych druhów i druhen był basen, boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, bilard, stół do tenisa, park linowy. Młodzi strażacy chętnie brali udział w całej gamie zabaw, takich jak konkurs plastyczny, strażacki chrzest obowozwy, śluby obozowe, bingo i wiele innych ciekawych zabaw. Młodzież uczyła się piosenek i pląsów. Dużym zainteresowaniem wśród druhów i druhen cieszyły się nocne warty. Bogaty był także program turystyczny obozu - w czasie 2 tygodniu odbyły się wycieczki do: Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży, Muzeum Wsi w Ciechanowcu, ogrodu botanicznego ,,Ziołowy Zakątek" w Korycinach oraz do Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach.

Dwa tygodnie miłej i przyjacielkiej amosfery szybko minęły, a druhny z naszej jednostki wróciły do Milejczyc z workiem nowych, wspaniałych wspomnień oraz z nowymi umiejętnościami.

9 sierpnia 2017 12:06
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: MDP, oboz, 2017,