OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik grała dla WOŚP


11 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Glinniku pod patronatem Sztabu nr 921 WOŚP Tomaszów Maz. zorganizowała imprezę zamkniętą, na której grano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Za zgodą Zarządu OSP Glinnik organizacji imprezy podjęli się druhowie Dominik Mołojec oraz Sławomir Ryś, którym pomagali druhowie Filip Kupis, Grzegorz Gruszecki, Radosław Gruszecki i Jakub Mołojec.
Było to pierwsze w 28 letniej historii WOŚP granie w naszej straży i oficjalnie we wsi Glinnik. Podczas imprezy zaprezentowały się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku, które wystawiły "Jasełka" oraz zaśpiewały kolędy. Było stanowisko Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Batalion Tomaszów" i Michał Stec, który zaprezentował artefakty z okresu II wojny światowej oraz umundurowanie i wyposażenie. Był przygotowany punkt pierwszej pomocy medycznej z ratownikiem Wojciechem Gemzałą, gdzie uczestnicy mogli zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Wojtek zaprezentował również pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej oraz zademonstrował posługiwanie się defibrylatorem AED. Swoje stanowiska miały również Panie z Kół Gospodyń Wiejskich "Glinniczanki" z Glinnika oraz Panie z KGW Marianka. Na nasze spotkanie przygotowały przepyszne ciasta, smalec swojski i żurek z kiełbasą i jajkiem. Tak więc było i dla ducha, i dla ciała.
Strażacką imprezę WOŚP odwiedził wraz z rodziną Wójt Gminy Lubochnia Pan Piotr Majchrowski.
W niedziele 12 stycznia druhowie Dominik i Sławek ruszyli w teren, aby uzupełnić luki w orkiestrowych puszkach. Celem wizyty wolontariuszy była Spała, gdzie hojni darczyńcy zasilali puszki. Jak się okazało strażacy podczas dwudniowej zbiórki do dwóch puszek zebrali całkiem pokaźną kwotę 3098,27 złotych. Jest to nasz pierwszy rekord, który chcielibyśmy za rok pobić.
Mamy swój pierwszy rekord WOŚP. Ale nie było by tak fajnej imprezy w remizie OSP Glinnik gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób. Dziękujemy druhom Dominikowi Mołojcowi i Sławkowi Rysiowi sprawcom całego zamieszania, KGW Glinniczanki i KGW Marianka, Urzędowi Gminy Lubochnia, Wójtowi Gminy Panu Piotrowi Majchrowskiemu, druhowi Mariuszowi Wójciakowi, druhowi Michałowi Gradowi, Pani Agnieszce Sałagackiej, Salonowi Fryzjerskiemu "Kameleon" i Pani Marcie Kowalskiej, Firmie CMPG Piotr Kuśmierczyk, Firmie M3Media i Panu Radosławowi Bernaciakowi, Pani Annie Gruszeckiej, Panu Wojciechowi Gemzale i Firmie Lumeda, Panu Michałowi Stecowi i GRH Batalion Tomaszów, Dyrekcji, nauczycielom i oczywiście uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku.
Osobne podziękowania dla druhów OSP Glinnik Filipa, Radka, Kuby i Grześka za pomoc techniczną i obsługę podczas naszego grania.
Nie byłoby pięknej imprezy oraz naszego rekordu, gdyby nie hojni darczyńcy, którzy nie żałowali pieniędzy do puszek czy to w sobotę podczas grania w OSP Glinnik czy naszego niedzielnego spacerowania po Spale. Dla was ogromne podziękowania.

19 stycznia 2020 17:53
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dla, Glinnik, grała, WOŚP, OSP,