OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Odważne zdjęcia w wyjątkowym strażackim kalendarzu. Część zysków trafi do potrzebującego strażaka.

Grupa młodych pasjonatów pożarnictwa z województwa lubelskiego, kujawsko - pomorskiego i podkarpackiego wpadła na pomysł pomocy poszkodowanemu strażakowi OSP poprzez sprzedaż wyjątkowego kalendarza strażackiego na rok 2021. Na kolejnych kartach kalendarza widać piękne modelki pozują na tle strażackiego sprzętu.

- Zauważyliśmy, że społeczność strażaków ochotników w Polsce ma ogromny potencjał. Postanowiliśmy zrobić projekt od strażaków dla strażaków, który będzie promować ich służbę, a jednocześnie przyczyni się realnej pomocy potrzebującemu. Wierzymy, że taki kalendarz może zawisnąć w każdej jednostce straży w naszym kraju - piszą twórcy kalendarza.

Na kolejnych kartach kalendarza widać piękne modelki, pozujące na tle strażackiego sprzętu.

- Zauważyliśmy że wiele jednostek straży robi swoje kalendarze, ale są to głównie zdjęcia samych strażaków, na skalę lokalną. Pytaliśmy znajomych strażaków, czy byliby zainteresowani zakupem takiego kalendarza, na który mamy pomysł i wyrazili taką chęć. Dlatego w kalendarzu mamy panie, które pozują dość odważnie, ale wszystko jest zachowane w dobrym smaku i taki miał być efekt końcowy - mówi Joanna Waszczuk w rozmowie z OSP.PL.

Sesję zdjęciową zorganizowano w remizie OSP w Chotomowie niedaleko Legionowa.

Część zysków ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazana na rehabilitację Mariusza Kulety - strażaka, który uległ wypadkowi podczas ćwiczeń przed zawodami drużyn OSP. W trakcie wchodzenia na ściankę treningową stracił równowagę i spadł, co skutkowało uszkodzeniem kręgosłupa, a w konsekwencji – wózkiem inwalidzkim. Codzienne czynności takie jak ubieranie się, jedzenie czy toaleta wydają się dla nas oczywiste, jednak dla Mariusza są prawdziwym wyzwaniem, które wymaga pomocy osób trzecich. Strażak z Chlewic nie poddaje się – przeszedł już 3 turnusy rehabilitacyjne, dzięki którym wzmocnił swoje mięśnie, ale konieczny jest kolejny turnus by zbliżyć się do powrotu do zdrowia i samodzielności.

Twórcy kalendarza chcą wesprzeć Pana Mariusza w rehabilitacji i przekażą część zysków ze sprzedaży na kolejny turnus. Kalendarz można zakupić na stronie kalendarz-strazacki.pl.

(Fot. mat. prasowe)

17 października 2020 19:44
Udostępnij na Facebooku