OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Odzanaczenia za walkę z pożarem w BPN

W dniu 6 lipca w miejscowości Goniądz woj. podlaskie Minister Środowiska Michał Woś, przyznał odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej" w uznaniu bohaterskiej postawy podczas akcji gaszenia pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego w kwietniu 2020 roku.

Odznaczenia otrzymali:


Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego


Pracownicy Lasów Państwowych


Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych m. in. z terenu powiatu grajewskiego:

Mirosław Gadek, OSP Radziłów

Zdzisław Kozikowski, OSP Grajewo

Rafał Truszkowski, OSP Rajgród


Minister Środowiska Michał Woś w swym wystąpieniu podziękował wszystkim służbom, powiedział: „Dziękuję za ten wielki trud, za to zaangażowanie Państwa w ochronę naszej przyrodniczej perełki. I to perełki nie na skalę Polski czy Europy, ale na skalę światową jako jedno z najważniejszych stanowisk dla ptactwa wodno-błotnego na świecie."

W trakcie spotkania p.o. Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego złożył podziękowanie zgromadzonym za ogromne zaangażowanie w walce z pożarem. Podziękował również za inicjatywę społeczną, jaką była zbiórka na rzecz doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Ppożarnych. Przekazał na ręce Druhów Strażaków ochotników z gminy Goniądz symboliczny czek na kwotę 3.547.660 zł. To środki z darowizn od blisko 38 tys. osób i firm z Polski i zagranicy.

Pożar w kwietniu 2020 r. był to największy pożar w historii Biebrzańskiego Parku Narodowego. Spaliło się ok. 5,5 tys. ha na terenie Parku i jego otuliny. W wielodniowej akcji wzięło udział ok. 1,5 tys. osób: strażaków zawodowych i ochotników wspieranych m.in. przez żołnierzy obrony terytorialnej, służby parkowe i leśne oraz okolicznych mieszkańców.

 

Źródło: https://pl-pl.facebook.com/pg/Biebrza%C5%84ski-Park-Narodowy-395662660519750/posts/

https://www.radiomaryja.pl/informacje/min-srodowiska-odznaczenia-za-walke-z-pozarem-w-bpn/

 

9 lipca 2020 21:48
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, BPN, odznaczenia,