OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Odznaka Honorowa PCK dla OSP Bielsko

Podczas tegorocznych obchodów Powiatowych Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Słupcy połączonych ze stuleciem tej organizacji Nasza jednostka otrzymała szczególne wyróżnienie. Kapituła Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża postanowiła nadać OSP w Bielsku Odznakę Honorową PCK IV. stopnia.

Oficjalne wręczenie odznaki odbyło się dnia 30 listopada 2019 r. w Sali OSP Kamień (gm. Słupca). W uroczystości wziął udział Naczelnik OSP Bielsko, a jednocześnie Prezes Klubu HDK PCK „Ratunek” w Bielsku – dh Łukasz Przybyszewski oraz poczet sztandarowy:
- Dowódca pocztu - Karol Przybyszewski
- Sztandarowy - Mateusz Wańkowski
- Asystujący – Daniel Wełnitz

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia na salę sztandaru OSP Bielsko i uczczenia minutą ciszy zmarłych członków PCK i HDK w Słupcy. Następnie została odczytana historia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Ważnym punktem było uroczyste poświęcenie i nadanie sztandaru Oddziałowi Rejonowemu PCK w Słupcy. Na koniec zostały wręczone odznaczenia i podziękowania osobom, które wspierają działalność PCK. Po odprowadzeniu sztandarów na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

 

Fot.: OSP Kamień,
Jerzy Orchowski

10 grudnia 2019 00:19
Udostępnij na Facebooku