OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Oglądaj uroczystości z okazji Dnia Strażaka 2021 online [Linki do transmisji]

W najbliższy wtorek 4 maja, jak co roku wszyscy strażacy będą obchodzić swoje święto. Na godzinę 8.00 zaplanowano Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin, a o 13.00 promocję oficerską w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Jak poinformowała KG PSP, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, tegoroczne obchody Dnia Strażaka będą miały charakter uroczystości wewnętrznych. Obie uroczystości będą transmitowane w internecie.  
  
4 maja 2021 r., godz. 8.00
Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin w Bzylice Katedralnej św. Floriana na warszawskiej Pradze
LINK DO TRANSMISJI ONLINE - KLIKNIJ


4 maja 2021 r., godz. 13.00
Promocja oficerska w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
LINK DO TRANSMISJI ONLINE - KLIKNIJ

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał w roku bieżącym: 369 awansów na pierwszy stopień oficerski, w tym: 91 dla dziennych absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, które zostaną wręczone podczas promocji oficerskiej w dniu 4 maja; 164 dla absolwentów zaocznych SGSP oraz 114 dla funkcjonariuszy, którzy ukończyli przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania: stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO) lub stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK). Ponadto, Minister SWiA przyznał 1084 awanse na kolejne stopnie w korpusie oficerskim oraz 2 awanse na pierwszy stopień aspirancki.   
  
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał 948 awansów w korpusie aspiranckim dla funkcjonariuszy wszystkich jednostek organizacyjnych PSP. Ponadto, w korpusie podoficerskim Komendant przyznał awanse 7 funkcjonariuszom pełniącym służbę w KG PSP. 
 
Awanse w korpusie podoficerskim dla funkcjonariuszy komend wojewódzkich oraz powiatowych i miejskich PSP nadane zostaną przez komendantów wojewódzkich PSP. Awanse w korpusie szeregowych PSP będą nadane przez komendantów poszczególnych jednostek organizacyjnych PSP tj. przełożonych uprawnionych do mianowania na stanowiska służbowe. 

 

(Źródło i fot: KG PSP)

3 maja 2021 18:05
Udostępnij na Facebooku