OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe dla Gminy Słubice [FILM]

Z południa na północ, na rzece Wiśle przechodzi fala wezbraniowa. Czoło fali dotarło już do terenu powiatu płockiego, co skutkuje podniesieniem poziomu wody w rzece.

Dziś, 28-go czerwca Starosta Płocki Mariusz Bieniek w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle na wodowskazach w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej oraz niekorzystnymi prognozami hydro-meteorologicznymi ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miast i gmin: Wyszogród, Gąbin oraz gmin Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

Sytuacja jest stabilna i monitorowana przez odpowiednie służby, lecz biorąc pod uwagę nieprzewidywalność Królowej Polskich Rzek należy bezwzględnie zachować ostrożność i ograniczyć poruszanie się przy samej rzece.

W chwili obecnej wodowskazy wskazują odpowiednio 532 cm (500 cm stan ostrzegawczy, 550 cm stan alarmowy) w Wyszogrodzie oraz 485 cm (450 cm stan ostrzegawczy, 500 cm stan alarmowy) w Kępie Polskiej. Optymizmem napawa fakt, iż poziom rzeki przed Warszawą ustabilizował się, a nawet miejscami zaczyna powoli opadać. Obecnie na wysokości Gminy Słubice, miejscami woda zaczyna stopniowo występować z brzegu i pojawiać się w międzywalu.

W przypadku zauważenia niebezpieczeństwa związanego z przesiąkami lub uszkodzeniem wałów przeciwpowodziowych należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby pod numerem 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego i szczegółowo przedstawić zaistniałą sytuację.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ogloszono-pogotowie-przeciwpowodziowe-dla-gminy-slubice/

28 czerwca 2020 19:11
Udostępnij na Facebooku