OSP  Gózd Ochotnicza Straż Pożarna Gózd

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu dzisiejszym, w Domu Strażaka  w Goździe, odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu i OSP Gózd oraz Urząd Gminy w Goździe. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit.
Test pisało 37 uczniów ze szkół z terenu gminy Gózd.
Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: kpt Konrad Neska z KM PSP Radom, Paweł Mikołajczyk Komendant ZG OSP RP w Goździe oraz Agata Tkaczyk z OSP Gózd.
Wyniki Turnieju:
I grupa wiekowa ( szkoła podstawowa)
1. Milena Puchniarz - Podgóra
2. Iwona Stępień- Kłonówek-Kolonia
3. Wiktoria Kwiek- Małęczyn
II grupa wiekowa (gimnazjum)
1. Paweł Polak - Gózd
2. Piotr Tokarski- Kuczki-Kolonia
3. Kamil Słomka- Kuczki-Kolonia
Laureaci z pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować gminę Gózd na eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Goździe. Na zakończenie kpt Konrad Neska, Komendant Gminny oraz Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit życzyli zwycięzcom dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. W trakcie sprawdzania testów przez komisję wszyscy uczestnicy zostali oprowadzeni po garażach naszej jednostki , strażacy opisali i pokazali wyposażenie samochodów pożarniczych   , zostało tez pokazane z jaka siła dziajają narzędzia hydrauliczne ratownictwa technicznego . 

19 lutego 2016 19:41
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OTWP, Dom Strażaka, Gózd,