OSP Malinówka Ochotnicza Straż Pożarna Malinówka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dzisiaj 31.03.2022 r w naszej jednostce odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega Pożarom ''

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach wiekowych :

- grupa I uczniowie klasy 1-4

- grupa II uczniowie klas 5-8

Nad prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie : funkcjonariusze PSP w Brzowie mł. bryg. Marek Kołodziej i z-ca Komendanta PSP w Brzozowie mł. bryg. Bogdan Biedka oraz dh Edward Rozenbajgier - komendant Gminny. 

   Pierwszym etapem zmagań był test teoretyczny z wiedzy ogólnej na temat pożarnictwa. Test złożony został z 20 pytań.

W czasie krótkiej przerwy z-ca Komendanta mł. bryg. Bogdan Biedka przedstawił zarys historyczny straży pożarnej.

  W drugim etapie 3 uczestników z grupy młodszej w tym uczeń z naszej Szkoły Podstawowej w Malinówce Błażej Czapor oraz egzekwo 5 uczestników grupy starszej, którzy uzyskali największą ilość punktów przeszli do zmagań w teori ustnej.

Wójt Gminy a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Stanisław Jakiel serdecznie pogratulowal uczestnikom turnieju i życzył powodzenia w dalszych eliminacjach. Zdobywcy I miejsc w każdej z 2 kategorii będą reprezentować gminę Haczów w eliminacjach powiatowych.

Na zakonczenie mł. bryg. Bogdan Biedka opowiedział na temat ,, Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa'' , działaniu i zastosowaniu gśnic czyli  informacji na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych otaz zatruciem tlękiem węgla

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Gminę Haczów.

31 marca 2022 18:16
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OTWP, PSP, gminahaczów, OSPMalinowka,