OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ogromny pożar na stacji demontażu pojazdów. 12 zastępów strażaków w akcji.

Płomienie objęły zarówno wraki samochodów, jak i część hali produkcyjnej. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wodę podjęto decyzję o zwiększeniu ciśnienia w sieci hydrantowej, zadysponowano także dwie cysterny samochodowe oraz kontener ze środkiem pianotwórczym. Łączna powierzchnia pożaru wynosła około 1700 metrów kwadratowych.

Pożar wybuchł w czwartek w południe na terenie stacji demontażu pojazdów w Stobnie w województwie zachodniopomorskim.

- Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu. Pracownicy przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowali się poza strefę zagrożenia - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Policach.

W pierwszej fazie pożaru zastępy skupiły się na obronie hali produkcyjnej zakładu. Teren akcji podzielony został na dwa odcinki bojowe: I – działania związane z gaszeniem hali, II – gaszenie terenu zewnętrznego.

Ze względu na specyfikę pożaru na miejsce zadysponowano dwie cysterny samochodowe i ciężki kontener ze środkiem pianotwórczym z JRG nr 2 ze Szczecina. Prowadzenie działań gaśniczych było mocno utrudnione ze względu na występujące wybuchy zbiorników gazowych zlokalizowane na terenie zakładu oraz duże zadymienie i zmienny wiatr, który powodował ograniczoną widoczność. Pożar opanowano po 2 godzinach i przystąpiono do dogaszania pogorzeliska przy pomocy m.in. ładowarki teleskopowej.

W najbardziej zaawansowanym punkcie akcji pożar gasiło 41 strażaków w 12 zastępach straży pożarnej (1x OSP Kołbaskowo, 2x OSP Dobra, 1x OSP Wołczkowo, 2x JRG nr 2 Szczecin, 2x JRG nr 3 Szczecin, 3x JRG Police, 1x KP PSP Police).

(Źródło, Fot. KP PSP Police)

10 czerwca 2021 19:02
Udostępnij na Facebooku