OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ogromny pożar w Lublinie, ponad 100 strażaków w akcji. Spłonął budynek magazynowo-biurowy.

Pożar w budynku przy ul. Pancerniaków w Lublinie wybuchł w czwartek wieczorem. Ogień pojawił się prawdopodobnie w jednym z pomieszczeń na parterze i błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. W trakcie akcji gaśniczej wybuchały butle znajdujące się w budynku.

Ogień w dwukondygnacyjnym budynku o wymiarach ok. 15 na 50 metrów pojawił się tuż przed godziną 18.00. Wszystko wskazuje, że pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń na parterze, po czym szybko rozprzestrzeniał się na kolejne pomieszczenia.

- Spowodowane to było m.in. dużą ilością łatwopalnych materiałów, jakie znajdowały się w środku. Swoją siedzibę miała tam bowiem firma zajmująca się dystrybucją olejów i smarów do pojazdów. Z kolei, jak wyjaśniali pracownicy, w kolejnej części składowane były butle z gazami technicznymi. W pewnym momencie zaczęły one wybuchać, co sprawiło, że część ścian się zawaliła. W budynku miało się tez znajdować kilka pojazdów - informuje lublin112.pl.

W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej brało udział ponad 100 strażaków. Trwa wyjaśnianie okoliczności wybuchu pożaru i szacowanie strat.

(Fot. lublin112.pl)

20 listopada 2020 10:11
Udostępnij na Facebooku