OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ogromny pożar XIX-wiecznego budynku. "Zginęło dwóch strażaków".

Dramatyczne doniesienia z Petersburga, w Rosji. Podczas akcji gaszenia ogromnego pożaru dawnej fabryki, miało zginąć dwóch strażaków. Ogień objął teren o powierzchni 10 000 m2. Do akcji gaśniczej zadysponowano ponad 350 strażaków oraz wojsko.  
      
- W ciągu kilku godzin pożar objął ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych i spowodował zawalenie dachu i stropów. Z wypalonych okien wychodzą płomienie ognia. Nad zabudowaniami z czerwonej cegły unoszą się wysokie słupy szarego gęstego dymu. Ucierpiały nawet drzewa rosnące dalej od centrum pożaru. Przechodnie obserwują pożar z drugiego brzegu rzeki. Mieszkańcy okolicznych rejonów informują o dość daleko rozprzestrzeniającym się zapachu spalenizny, wyczuwalnym nawet na stacji metra - relacjonuje tvn24.pl.   
   
Z doniesień lokalnych mediów wynika, że pożar przeniósł się na sąsiedni budynek, w którym mieści się hotel roboticzy, z którego ewakuowano około 200 osób. Rosyjskie media informują o śmierci dwóch strażaków, biorących udział w akcji. Na tę chwilę nikt ze służb nie potwierdził ostatecznie tych informacji.

 

12 kwietnia 2021 20:58
Udostępnij na Facebooku