OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ogromny sukces akcji #GaszynChallenge. Zebrano ponad milion złotych!

Dzięki #GaszynChallenge - wyzwaniu, które lawinowo rozprzestrzeniło się po jednostkach OSP, ale też PSP i innych służb mundurowych zebrano ponad milion złotych na terapię genową dla Wojtusia Howisa. #GaszynChallenge było częścią zbiórki, w której zebrano łącznie blisko 10 milionów złotych.

Zbiórka funduszy na terapię genową dla Wojtusia rozpoczęła się kilka miesięcy temu, ale kilka tygodni temu niemal stanęła w miejscu. Rodzice wątpili, czy uda zebrać się ponad 9 milionów złotych, potrzebnych na lek dla syna, cierpiącego na rzadkie schorzenie SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Wtedy do akcji włączył Marcin Topór - strażak z OSP Gaszyn, który nagrał krótki filmik przedstawiający wyzwanie dla kolejnych jednostek OSP.

- Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby - tłumaczy Marcin Topór.

Kolejne podjęte wyzwania w ramach #GaszynChallenge zapełniały wirtualną skarbonkę Marcina Topora, którą założył w ramach zbiórki dla Wojtusia. W skarbonce jest już ponad milion złotych, a na koncie całej zbiórki - 9,7 miliona złotych.

- Ostatnie miesiące były dla nas bardzo trudnym czasem, kiedy to z obawą patrzyliśmy w przyszłość nie wiedząc czy uratujemy życie naszego synka. Jedynie matka potrafi zrozumieć to przerażające uczucie, kiedy żyjesz ze świadomością, iż Twoje dziecko umiera. Na początku kiedy usłyszeliśmy 10 mln... stwierdziliśmy, że to niemożliwe, to nie ma prawa się udać. Jednak otaczający nas ludzie wciąż podsycali iskierkę nadziei. Iskierkę, która przerodziła się w wielki, gorący pożar ludzkich serc. Nie umiemy ubrać w słowa jak bardzo jesteśmy Państwu wdzięczni, wszystkim i każdemu z osobna za nawet najmniejszy datek, za dobre słowo, za wsparcie, za życie naszego Wojtusia. Chociaż biorąc pod uwagę Armie Ludzi, którzy zaangażowali się w zbiórkę mogę powiedzieć śmiało - Naszego Wojtusia. Wspólnota jaką zbudowaliśmy przy okazji zbiórki jest niesamowita i niezwykle silna. Nigdy nie będziemy potrafili wyrazić naszej wdzięczności za okazaną dobroć. Stał się Cud! Najukochańsze dziecko wiary. Pamiętać należy jednak, że to nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy nie stracili wiary. Niech dobry Bóg Państwu błogosławi i wynagrodzi Państwa dobroć. Chociaż przed nami jeszcze leczenie i długa rehabilitacja, jednak dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu Wojtuś ma szanse na życie - piszą rodzice Wojtka.

Mimo uzbierania potrzebnej kwoty na lek dla Wojtusa, #GaszynChallenge wciąż trwa. Pieniądze są zbierane na rzecz kolejnych 10 chorych dzieci. Szczegóły można znaleźć na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge.

Zobaczcie jedno z wielu podjętych wyzwań - w akcji strażacy z OSP Dubiecko:

(Fot. kadr z wideo Facebook - OSP Dubiecko)

 

10 czerwca 2020 10:28
Udostępnij na Facebooku