OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Orlen dla straży pożarnych. Rusza kolejna runda finansowania, w puli 2 miliony złotych.

PKN ORLEN i Fundacja ORLEN przeznaczą kolejne 2 miliony złotych na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 marca br.  
 
Udział w programie umożliwi jednostkom straży pożarnej zakup sprzętu niezbędnego w ich codziennej służbie. Może to być podstawowe wyposażenie, takie jak odzież, czy też specjalistyczny sprzęt – drony, kamery termowizyjne lub profesjonalne radiostacje. Fundacja ORLEN wyróżni jednostki, które zaproponują spójny projekt działania. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę przede wszystkim jakość koncepcji i potrzeba realizacji projektu. Dodatkowym kryterium będzie liczba realizowanych przez jednostkę wyjazdów.  
 
- Od lat konsekwentnie wspieramy strażaków w bieżącym funkcjonowaniu. To dla PKN ORLEN niezwykle istotny element społecznej odpowiedzialności biznesu, bo w ten sposób wspieramy bezpieczeństwo nas wszystkich. Strażacy codziennie podejmują trud walki z niebezpiecznym żywiołami, nie oczekując nic w zamian. Wartości, którymi się kierują, są bliskie także nam, dlatego z satysfakcją pomagamy tej grupie zawodowej, przeznaczając kolejne środki finansowe w ramach programu ORLEN dla Strażaków – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.  
   
Kto może wnioskować o dofinansowanie przez Fundację ORLEN?

Każda z jednostek PSP i OSP w Polsce, niezależenie od tego, czy specjalizuje się w ratownictwie wodnym, górskim, czy też drogowym, może złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu. Program ORLEN dla Strażaków skierowany jest również do jednostek, które nie są zarejestrowane w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.  
   
Na co można przeznaczyć środki z programu?

Darowiznę otrzymaną w ramach programu można wykorzystać wyłącznie na zakup:
- sprzętu przeciwpożarowego
- sprzętu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego
- sprzętu ratownictwa drogowego i technicznego
- sprzętu ratownictwa medycznego
- sprzętu ratownictwa chemicznego
- sprzętu ratownictwa ekologicznego
- sprzętu ratownictwa wysokościowego
- sprzętu łączności
- wyposażenia osobistego strażaków


Wnioski o dofinansowanie należy składać do 16 marca br. za pośrednictwem strony fundacji:
>>> FUNDACJA.ORLEN.PL <<<   
   

(Źródło, fot: Fundacja Orlen)

23 stycznia 2020 12:41
Udostępnij na Facebooku