OSP Łódź Nowe Złotno Ochotnicza Straż Pożarna Łódź Nowe Złotno

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Pierwszej Pomocy Cieszyn 2018

W dniach 1-3 czerwca br. w Cieszynie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski
w Pierwszej Pomocy w których druhowie i druhny z Grupy Ratowniczej OSP Nowe Złotno w Łodzi wzięli udział. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend uczestniczyło osiem osób z grupy ratowniczej.
Rywalizowaliśmy w jednej z trzech kategorii, zespół startujący o numerze A8 reprezentowali:
dh Angelika Michalska
dh Piotr Gawroński
dh Sebastian Wróbel
dh Bartłomiej Zwierzchowski
Zawodnicy rezerwowi:
dh Oliwia Świątczak
dh Igor Tomasik
W piątek (1.06) od godziny 21:30 na płycie rynku w Cieszynie braliśmy udział
w zorganizowanym symulowanym zdarzeniu masowym z udziałem kilkudziesięciu osób poszkodowanych. Zespoły ratownicze uczestniczące w Mistrzostwach wraz z zastępami Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Śląska Cieszyńskiego wzięły udział w największych tego typu ćwiczeniach ratowniczych w okolicy w ciągu ostatnich kilku lat.
Po podsumowaniu zdarzenia masowego byliśmy dysponowani i oceniani w kolejnych założeniach w których poziom organizacji i pozoracji był na bardzo wysokim poziomie.
W około 30 zadaniach rozlokowanych na terenie Cieszyna zmagaliśmy się w ramach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po ogłoszeniu wyników i nagrodzeniu zwycięzców
w większości z organizatorami mistrzostw świętowaliśmy zakończenie zawodów w Czeskim Cieszynie.
Doświadczenie, przeżycie tych mistrzostw pokazało nam, że to niezwykle ważne wydarzenie w życiu jednostki oraz osób biorących w nich udział. Sprawiły one bowiem, że jej uczestnicy czują się dowartościowani, pewniejsi siebie, silniejsi psychicznie i fizycznie.
A wzajemna rywalizacja uczy wielu rzeczy i daje ogromną radość i satysfakcję.
Dziękujemy druhowi Jarosławowi Towarkowi za nieocenioną pomoc w przygotowaniu drużyny do zawodów, Zarządowi naszej jednostki za wsparcie w organizacji wyjazdu na mistrzostwa oraz druhnie Joannie Świątczak za wszystkie jej starania.
Naszym młodym ratownikom jak i całej drużynie OSP Nowe Złotno życzę kolejnych sukcesów i zapału do dalszej oraz zdrowej rywalizacji.
"Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś."
Dowódca GR
Piotr Gawroński

17 czerwca 2018 23:29
Udostępnij na Facebooku