OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Piesza zginęła pod kołami samochodu. Fordem kierowała 15-latka.

Tragiczny wypadek w miejscowości Koperniki niedaleko Nysy, na Opolszczyźnie. Starsza kobieta zmarła po tym, jak została potrącona przez samochód osobowy, którym kierowała 15-letnia dziewczyna. Jak się okazało, na miejscu pasażera jechała matka nastolatki.    
 
Do tragedii doszło w środę (24.02) około godziny 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach. Jak informuje serwis nto.pl, z niewiadomych przyczyn na boczną drogę do zabudowań bazy, która jest wyłożona tylko betonowymi płytami, wjechał osobowy Ford. Samochód musiał jechać dość szybko, bo przewrócił metalowe słupki, a potem otarł się o ścianę niewielkiego budynku dla personelu obok wagi dla ciężarowych pojazdów - czytamy w nto.pl.     
 
W tamtym momencie z terenu spółdzielni miała wychodzić grupa ludzi. - Jednej osobie udało się schować za budynek przed nadjeżdżającym samochodem. Starsza kobieta, mieszkanka Kopernik nie miała szczęścia, samochód docisnął ją do ściany. Potem jeszcze znalazła się pod kołami. Ford zatrzymał się kilka metrów za budynkiem wagi - relacjonuje nto.pl. 
 
- Strażacy przez prawie godzinę reanimowali poszkodowaną. Niestety, nie udało się jej uratować – powiedział w rozmowie z serwisem nto.pl, Dariusz Pryga - rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie.   
 
Ze względu na wiek kierującej, sprawą zajmie się sąd rodzinny. 

 

(fot: Krzysztof Strauchmann / nto.pl   |   TVN24/x-news)

24 lutego 2021 21:56
Udostępnij na Facebooku