OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pijany kierowca wjechał w wóz OSP, jadący do akcji

Do zderzenia samochodu z wozem bojowym strażaków doszło w środę wieczorem w Boguszowie-Gorcach. Kierowca auta wjechał w strażackiego Jelcza, jadącego na sygnale. Mężczyzna miał aż 2 promile alkoholu!

Druhowie z OSP Boguszów-Gorce przed godziną 21 wyjechali alarmowo z remizy. Kilkaset metrów dalej w bok ich wozu bojowego uderzył samochód osobowy.

- Kierujący samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w wóz strażacki, który na sygnałach pojazdu uprzywilejowanego chwilę wcześniej wyjechał z remizy do zgłoszenia. Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń - informuje sierż. sztab. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Badanie alkomatem wykazało u 59-letniego kierowcy samochodu osobowego 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

(Fot. KMP Wałbrzych)

12 października 2018 18:09
Udostępnij na Facebooku