OSP Czeszów Ochotnicza Straż Pożarna Czeszów

Pilnie potrzebny sprzęt - Torba PSP R1 dla OSP Czeszów

Ochotnicza Straż Pożarna w Czeszowie – prężnie działająca jednostka, mająca 70 lat tradycji w niesieniu pomocy potrzebującym ma w planach zakup zestawu Torby PSP R1 wraz z zestawem szyn Kramera i deską ortopedyczną który znajdowałby się na wozie Jelcz 422 GCBA 579D78 Oraz defibrylatora, który znajdowałby się na wozie Ford Transit GLBM 579D79.

Wyposażenie Torby R1 w połączeniu z Zautomatyzowanym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED), jest niezbędnym wyposażeniem jednostek działających w KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICZO-GAŚNICZYM. Torba R1 zawiera takie rzeczy jak urządzenia do zaopatrzenia dróg oddechowych, kołnierze ortopedyczne, zestaw do tlenoterapii, opatrunki i bandaże, opatrunki na poparzenia, szyny do unieruchamiania zwichnięć, zestaw do tamowania masywnych krwotoków.

Posiadamy jedną torbę medyczną, jednak często zdarza się, że na miejscu zdarzenia zastajemy wielu poszkodowanych, a jedna torba medyczna przypada na jednego poszkodowanego.

Defibrylator (na który środki udało nam się pozyskać dzięki akcji 1% dla OSP) zaś jest urządzeniem niezbędnym, podczas przeprowadzania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Według najnowszych statystyk, użycie defibrylatora w pierwszych czterech minutach po zatrzymaniu krążenia zwiększa szanse przeżycia nawet o 75%! Pamiętajmy też, że Straż Pożarna, zazwyczaj jest pierwsza na miejscu zdarzenia, a czas oczekiwania na Pogotowie Ratunkowe może ulec przedłużeniu np. ze względu na dużą ilość wyjazdów. W naszej jednostce prawie wszyscy członkowie posiadają kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Powszechny jest fakt, że Ochotniczym Strażom Pożarnym bardzo ciężko jest uzyskać kwotę na doposażenie jednostki w niezbędny dla ratowania życia sprzęt. Niestety sprzęt ten jest bardzo drogi. Kompletna torba R1 kosztuje ok. 6000zł.

Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszej inwestycji. Liczy się każda złotówka.

Dowód zakupu oczywiście udokumentujemy poprzez zamieszczenie zdjęć na fanpageu na facebooku, oraz stronie czeszow.osp.pl

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/torbadlastrazy

Serdecznie dziękujemy wspierającym darczyńcom!

22 lutego 2017 10:58
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: popmoc, deska, aed, zbiórka, zestaw, OSP, R1, PSP, Czeszów,