OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Piorun spalił wyposażenie OSP Otmuchów. Strażacy zbierają na nowy sprzęt.

Jeden z piorunów podczas burzy, szalejącej nad Otmuchowem, uderzył w wieżę remizy. Niestety spowodowało to duże straty w sprzęcie elektronicznym jednostki - uszkodzona jest m.in. radiostacja, system powiadamiania strażaków o alarmie, a także sprzęt do monitoringu i sprzęt komputerowy. Strażacy uruchomili zbiórkę pieniędzy.

Do uszkodzeń doszło podczas burzy, która przechodziła nad Opolszczyzną 13 czerwca. Jeden z piorunów uderzył w wieżę remizy. Uszkodzeniu uległa większość sprzętu, podłączonego do prądu.

- To m.in. terminal komórkowy DTG-53 do powiadamiania strażaków, telefon bezprzewodowy, router internetowy, monitor komputerowy, rejestrator video do kamer monitoringu, kompresor olejowy - sprężarka, radiostacja bazowa Motorola - informują druhowie z OSP Otmuchów.

Straty w sprzęcie oszacowano na ok. 10 tys. złotych.

- Najgorsze, że zostaliśmy pozbawieni łączności, bo nie działa ani system alarmowania poprzez SMS ani radiostacja bazowa - mówi Paweł Udała, naczelnik OSP Otmuchów. - Jakoś sobie radzimy, ja mieszkam w budynku remizy i na szczęście działa syrena, włączana przez stanowisko kierowania. Kiedy wyje, ja dzwonię do jednego strażaka, ten do następnego i w ten sposób się powiadamiamy - dodaje Udała.

W dofinansowaniu zakupu najpotrzebniejszych urządzeń do komunikacji obiecał pomóc Urząd Gminy. - Cieszymy się, ale to na pewno nie pokryje wszystkich strat tylko te najpotrzebniejsze urządzenia. Dlatego poprosiliśmy o pomoc za pomocą internetowej zbiórki - mówi.

Druhom można pomóc za pomocą zbiórki na portalu Zrzutka.pl

(Fot. OSP Otmuchów)

23 czerwca 2019 16:59
Udostępnij na Facebooku