OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Piosenka od strażaka dla strażaków. Nowy utwór Stacji Północ.

- Brakowało mi takiego utworu, który byłby stworzony przez strażaka i dla strażaków. A jak takiego nie było, to trzeba go było zrobić - mówi Dawid Spychała, lider formacji Stacja Północ, a na co dzień - strażak z JRG w Braniewie.

Teledysk do piosenki "Strażacki" zaczyna się odebraniem telefonu, dzwoniącego na stanowisko kierowania. Całość przeplatana jest fragmentami prawdziwych akcji strażaków z Braniewa. Słowa do piosenki zespołu Nickelback "Burn it To The Ground" napisał Dawid Spychała, on jest też głównym głosem w piosence.

- W teledysku widać głównie kolegów z mojej zmiany, ale nie tylko - taką swoistą grupę wsparcia - opowiada Dawid Spychała. - Napisałem tą piosenkę z serca. Społeczeństwo widzi tylko ułamek naszej pracy, ale czasami naprawdę tam, gdzieś w ogniu czy przy wypadku dzieją się czyny bohaterskie, trzeba o tym mówić - dodaje.

Jak mówi sam strażak, utwór jest kierowany przede wszystkim do strażackiej braci z podziękowaniem za ich ofiarną służbę. - Ale może da też do myślenia komuś spoza naszego środowiska, zastanowi się nad trudem naszego fachu - dodaje Dawid Spychała.

(Fot. screeny z teledysku / Youtube)

8 maja 2019 10:24
Udostępnij na Facebooku