OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Po tragicznym wypadku cysterna zatrzymała się tuż przed domem

Śmiertelny wypadek na DK92 i o krok od kolejnej tragedii. Po zderzeniu cysterny z osobówką, cysterna wypadła z drogi i zatrzymała tuż przed jednym z przydrożnych domów. Do wypadku doszło po godzinie 5 w miejscowości Rokosz między Słupcą a Goliną.

- Pierwsze ustalenia wskazują na to, że kierowca samochodu osobowego nagle znalazł się na pasie, którym poruszała się ciężarówka i doszło do zderzenia - mówiła w rozmowie z TVN24 Marlena Kukawka ze słupeckiej policji. Opel zderzył się z ciężarówką i dachował. Jego kierowca zginął na miejscu.

Kierowca cysterny przewożącej mleko prawdopodobnie próbując uniknąć zderzenia, zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewa i zatrzymał się tuż przed domem.

- Możemy mówić o szczęściu, że nie ucierpiało mienie i zdrowie innych osób, bo zabudowania znajdują się bardzo blisko drogi - podkreśla policjantka. Kabina ciężarówki została całkowicie zniszczona. Jak podaje TVN24, strażacy musieli rozcinać blachę, by wydostać kierowcę ciężarówki. Męzczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

(Fot. screeny Youtube/Kurier Słupecki)

15 października 2018 13:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: cysterna, DK 92, wypadek śmiertelny,