OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Po wybuchu gazu podczas akcji gaśniczej. Nowe informacje!

Podczas gaszenia pożaru w mieszkaniu wybuchł gaz. 5 strażaków trafiło do szpitala, po nocnej obserwacji i badaniach 3 z nich zostało już wypisanych do domu. 2 wciąż jest pod opieką lekarzy. Do pożaru doszło wczoraj przed godziną 21.00 w Cieszynie Łobeskim w woj. zachodniopomorskim.

- Zostaliśmy wezwani do pożaru mieszkania. Po przybyciu zastępów na miejsce dowódca potwierdził pożar w kuchni mieszkania. Gdy do pomieszczenia weszły pierwsze roty i przystąpiły do prób gaszenia ognia, doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie z nieszczelnego przewodu między butlą a kuchenką - informuje mł. kpt. Grzegorz Paluch, oficer prasowy KP PSP w Łobzie.

Rannych zostało 5 strażaków: 4 druhów z OSP Węgorzyno oraz strażak z JRG Łobez. Wszystkim udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i przekazano ratownikom medycznym, którzy przewieźli ich do szpitali.

- Jeden strażak OSP z poparzeniami twarzy I stopnia wciąż znajduje się w szpitalu w Gryficach. Jest przytomny, czuje się dobrze. Drugi ranny ratownik, który wciąż przebywa w szpitalu to strażak PSP, ma rany cięte twarzy i głowy - dodaje mł. kpt. Grzegorz Paluch.

W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

O wybuchu pisaliśmy: Kilku strażaków rannych po wybuchu butli z gazem w Cieszynie Łobeskim


(
fot: Stoją Satrgard)

 

23 stycznia 2019 11:09
Udostępnij na Facebooku