OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pod Warszawą trwają poszukiwania pytona. Wąż może mieć nawet 6 metrów i jest niebezpieczny!

Trwa kolejna doba poszukiwań pytona tygrysiego, którego zrzuconą wylinkę znaleziono w niedzielę popołudniu na Wisłą w okolicach miejscowości Gassy i Cieciszew, koło Piaseczna. Sprawę służby potraktowały naprawdę poważnie i ostrzegają - wąż może być niebepieczny dla ludzi. Szczególnie, że po zrzuceniu skóry jest wyjątkowo głodny. Może mieć nawet 6 metrów i ważyć do 50 kilogramów.    
   
- Właśnie zakończyliśmy poszukiwania w dniu dzisiejszym. Gada nie znaleziono, dlatego poszukiwania będą kontynuowane w dniu jutrzejszym - poinformowali w poniedziałek późnym wieczorem przedstawiciele fundacji Animal Rescue Polska.   
   
W akcji oprócz inspektorów i wolontariuszy fundacji, biorą udział także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, pracownicy Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ratownicy z piaseczyńskiego WOPR, strażacy z OSP Bielawa, OSP Czernidła i inne służby.  
   
Jak informuje TVN24.pl, policja apeluje o ostrożność i zaniechanie spacerów, zwłaszcza nad Wisłą na terenie powiatu piaseczyńskiego. - Nocne poszukiwania prowadzone przez fundację Animal Rescue Poland przy pomocy eksperta od tego typu gadów nie przyniosły rezultatów. Znaleziono nowe ślady bytności węża - powiedział we wtorek Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.   
  
"Przeszukaliśmy dość duży obszar pieszo, samochodami terenowymi oraz z wody łodziami. Teren poszukiwań jest bardzo trudny: mokradła, krzaki, wysokie trawy, powalone konary drzew i setki miejsc, w których wąż może się schować. Na miejscu panuje wysoka wilgotność i temperatura, gdyż miejsce to jest dobrze osłonięte od wiatru wałem i od Wisły wysokimi nasypami piachu. Znaleźliśmy nowy ślad, który został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę. Ślady znalezione od dnia wczorajszego potwierdzają, iż na nadwiślańskich terenach od miejscowości Gassy do Ciszycy przebywa duży wąż. W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. W przypadku zobaczenia węża prosimy nie podchodzić do niego, o ile nie zagraża to bezpieczeństwu, zrobić zdjęcie telefonem zachowując bezpieczną odległość, zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Kryzysowe 22 7370763 lub nasz patrol 792 122 222." - piszą członkowie Animal Resuce Polska. 

(Źródło: Animal Rescue Polska)

10 lipca 2018 10:37
Udostępnij na Facebooku