OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Podsumowaliśmy 2019 rok - Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP

W niedzielę, 1 marca 2020 roku w naszej remizie podsumowaliśmy miniony rok i przedstawiliśmy plany na bieżący. Walne Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki odbyło się, jak zawsze, w gronie druhów OSP i MDP oraz zaproszonych gości.

Na zaproszenie zarządu, na zebranie przybyli:

  • honorowi i wspierający członkowie OSP
  • Poseł na Sejm RP, Sołtys Jawornika - Pan Władysław Kurowski
  • Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego - Pan Robert Bylica
  • Starosta Myślenicki - Pan Józef Tomal
  • Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach - bryg. Wojciech Murzyn
  • Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice - Pan Jarosław Szlachetka
  • Radny Miasta i Gminy Myślenice - Pan Wacław Szczotkowski
  • Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Myślenicach - dh Waldemar Pachoń
  • przedstawiciel Gazety Myślenickiej - Pan Marek Stoszek

Zebranie rozpoczął Prezes OSP, dh Jarosław Norek od powitania zaproszonych gości i chwili ciszy ku pamięci zmarłych druhów. Prezes nagrodził trzech druhów: Paweł Cygan, Mateusz Muniak, Henryk Potoniec za udział i 4 miejsce w grudniowym Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Wieliczce własnoręcznie wykonanymi miniaturowymi schodami.  Następnie wybrano przewodniczącego zebrania, protokolanta i komisję, po czym przystąpiono do dalszego porządku obrad.

Miniony, 2019 rok pod względem najważniejszej, czyli ratowniczej działalności był bardzo pracowity. Do zdarzeń wyjeżdżaliśmy 54 razy, z czego 40 razy były to wyjazdy do miejscowych zagrożeń (w znacznie przeważającej części do zdarzeń drogowych), 13 razy do pożarów i 1 alarm fałszywy.

Ostatni czas był pracowity również ze względu na uczestnictwo w podstawowych i
specjalistycznych szkoleniach. Najważniejszym wsparciem dla naszej jednostki było ukończenie Szkolenia podstawowego Strażaków-Ratowników przez sześciu druhów. Zainstalowaliśmy nowy system alarmowania i ewidencji danych E-remiza. W zeszłym roku do naszej jednostki pozyskaliśmy także wiele nowego sprzętu ratowniczego, wyposażenia osobistego oraz umundurowanie dla MDP.

Obecni podczas zebrania zaproszeni goście gratulowali nam aktywnej działalności, dziękowali za ofiarną służbę i włożony trud oraz spędzony czas podczas utrzymania budynku OSP. Docenili i zauważyli pracę z młodzieżą, która jest przyszłością naszej jednostki.

Po podsumowaniu minionego roku, nabraliśmy sił i motywacji na działania w bieżącym, które już od stycznia zaczęły się pełną parą. Każdy rok przynosi nowe pomysły i przedsięwzięcia, a u nas ich nie brak.

Chcemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet "Róża" za przygotowanie smacznego poczęstunku i pomoc w organizacji zebrania, co znacznie uświetniło to ważne wydarzenie.

 

dh Piotr Norek

 

2 marca 2020 11:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zebranie, jawornik, myślenice, walne,