OSP Orzysz Ochotnicza Straż Pożarna Orzysz

Podsumowanie mijającego tygodnia

W mijającym dziś tygodniu orzyscy strażacy trzy razy interweniowali na polecenie Powiatowego Stanowiska Kierowania. W piątek, 11 marca o godz. 8.58 czteroosobowy zastęp ratowników wyjechał do pożaru kontenera na śmieci przy ul. Wojska Polskiego 9.


Dzisiaj o godz. 14.56 strażacy zostali zadysponowani do pożaru traw przy ul. Kolejowej. Gdy dojechali na miejsce pożar obejmował już spory obszar. Pięcioosobowy zastęp dość szybko poradził sobie z ogniem. Po zakończeniu działań strażacy otrzymali kolejne wezwanie, tym razem do miejscowości Mikosze, gdzie również paliły się trawy.


Przypominamy, że niegroźne zdawałoby się wypalanie suchej trawy na łące lub nieużytkach, bardzo szybko może zmienić się w niekontrolowany ogień, który może być przyczyną groźnych pożarów w wyniku których ludzie tracą cały dobytek. Bezmyślne wypalanie traw powoduje poza zagrożeniem generowanie kosztów akcji ratowniczo-gaśniczych. Każda interwencja straży pożarnej to koszt rzędu kilkuset złotych, kwota ta pokrywana jest z budżetu Gminy. Dlatego przestrzegamy przed możliwymi zagrożeniami wynikającymi z wypalania roślinności! Wypalanie traw, łąk i nieużytków jest prawnie zabronione za co grozi kara aresztu lub grzywny!


Mariusz Semenowicz
Fot. Paweł Oszmian, Maciej Nalbach

13 marca 2016 16:59
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: orzysz pożar, Trawy, OSP,