OSP Limanowa  Ochotnicza Straż Pożarna Limanowa

PODSUMOWANIE ROKU 2020

PODSUMOWANIE ROKU 2020
ALARMY: 97
Ta liczba oznacza, że aż 97 razy w 2020 roku nasi strażacy na dźwięk syreny porzucali swoje codzienne obowiązki, pracę, a nawet rodzinę i udawali się na alarm, aby nieść pomoc potrzebującym.
Ubiegły rok był dla nas niezwykle specyficzny- pojawienie się COVID- 19 zaskutkowało dyspozycjami do zdarzeń, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia : transporty żywności, pomoc osobom na kwarantannie, nagłaśnianie komunikatów. Za to z drugiej strony, nie braliśmy udziału w corocznych zabezpieczeniach imprez masowych takich jak : Dni Limanowej, czy różnego rodzaju wydarzenia sportowo-kulturalne, które po prostu się nie odbyły.
Ćwiczenia i Szkolenia:
Mimo panującej pandemii, udało się nam przeprowadzić szereg zajęć z zakresu: pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownictwa technicznego, podstaw działań gaśniczych oraz szkolenie z udzielania pomocy osobom z podejrzeniem COVID-19. Ponadto czterech naszych druhów ukończyło kurs dowódców OSP, a dwoje druhów jest w trakcie szkolenia podstawowego. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy doskonalić swoje umiejętności, szczególnie:
- Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej
- Łomzik-Firma
- Centrum Szkoleń Ratowniczych
- Sklep Motoryzacyjny CarShop
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają: czy to za pomocą zakupu naszego kalendarza czy zbiórki internetowej- przeprowadzonej zamiast tradycyjnej majowej ,,stójki strażackiej". Dzięki Waszej pomocy możemy pozyskiwać nowoczesny sprzęt, czego przykładem jest niedawny zakup kamery termowizyjnej.
Dziękujemy również Miasto Limanowa na czele z Panem Burmistrzem Władysławem Biedą oraz Radą Miasta Limanowa, za zrozumienie naszych potrzeb i ciągłe dbanie o rozwój naszej jednostki.
Wszystkim mieszkańcom oraz odwiedzającym naszą stronę internetową, składamy życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021!

4 stycznia 2021 09:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: #alarm, #podsumowanie,