OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Pokaz ratownictwa technicznego na festynie w Bielsku

Po powrocie z festynu w Różannie, dnia 2 czerwca 2018 roku rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego festynu z okazji Dnia dziecka, tym razem w Bielsku, gdzie byliśmy jednym ze współorganizatorów. Głównym naszym zadaniem było przygotowanie pokazu ratownictwa technicznego i medycznego. W tym celu pozyskaliśmy samochód osobowy, który posłużył nam, jako jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu.

Około godziny 18.20 otrzymaliśmy wezwanie o wypadku samochodu osobowego z motocyklem. Według zgłoszenia, na miejscu znajdowały się dwie osoby poszkodowane, motocyklista skarżący się na bóle kręgosłupa oraz kierowca samochodu, który był zakleszczony w pojeździe. Do akcji wyruszyły dwa zastępy z naszej jednostki, GBA Star oraz GCBA Jelcz. Zadaniem ratowników było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście wraz z prawidłowym zdjęciem kasku oraz ułożeniem na desce ratowniczej a także uwolnienie kierowcy samochodu używając przy tym narzędzi hydraulicznych, a następnie udzielenie również jemu KPP.

Pokaz ten był idealną okazją do przećwiczenia sobie różnych metod uwalniania poszkodowanych z auta przy zastosowaniu sprzętu, jakim dysponuje nasza jednostka. Po zakończeniu pokazu zafundowaliśmy dzieciom atrakcję w postaci kurtyny wodnej.

 

fot. Klaudia Michalska

4 czerwca 2018 19:26
Udostępnij na Facebooku