OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Pokazy ratownicze i szczepienia na IV Grajewskim Zlocie Motocyklowym

   22 sierpnia 2021 roku na terenie klubu „Hades" w Grajewie odbył się IV Grajewski Zlot Motocyklowy – impreza, która na stałe wpisała się kalendarz wydarzeń miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku w zlocie wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, którzy współpracują na co dzień ze stowarzyszeniem „Motowilki".
   Uczestnicy zlotu oraz fani motoryzacji mogli podziwiać nie tylko motocykle i akcesoria,
ale także pojazdy pożarnicze i sprzęt ratowniczy wykorzystywany przez strażaków podczas różnego rodzaju działań. W ramach prewencji społecznej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo" licznie zgromadzona publiczność mogła na żywo obserwować techniki działań ratowniczych stosowane przez strażaków podczas zdarzeń z udziałem środków transportu. Poza tym omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i zaapelowano o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
   IV Grajewski Zlot Motocyklowy był doskonałą okazją do kontynuacji akcji pod hasłem „#SzczepimySię z OSP" , dzięki której udało się zaszczepić kolejne osoby.

Opracowanie: strona internetowa KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: archiwum OSP KSRG w Grajewie

25 sierpnia 2021 15:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pokaz, ćwiczenia,