OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Policjant-strażak OSP w jednej osobie. Podczas patrolu ugasił pożar mieszkania.

Sierżant Tomasz Dąbrowski po pracy w policji aktywnie działa w OSP w Brzózie. To właśnie doświadczenie ze straży pożarnej pozwoliło mu szybko zareagować i, wspólnie z kolegą z patrolu, ugasić pożar mieszkania samotnie mieszkającej kobiety.

W miniony weekend w gminie Grabów nad Pilicą strażacy zostali poinformowani przez dyżurnego komendy w Kozieniacach o pożarze domu. Na pomoc ruszyli policjanci - sierż. Tomasz Dąbrowski, który od 14 lat jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie i st. post. Ireneusz Iwańczyk.

- Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli wybiegającą z palącego się domu kobietę, która próbowała sama ugasić płonące poddasze, lecz ogień szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli akcję gaśniczą. Sierż. Tomasz Dąbrowski wyłączył prąd w mieszkaniu, a następnie przy wykorzystaniu węża ogrodowego ugasił palące się drewniane elementy poddasza - relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z policji.

Mieszkanie było bardzo zadymione. Na szczęście ani kobiecie, ani policjantom nic się nie stało, a mieszkanie nie spłonęło. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu straży.

(Fot. Mazowiecka Policja)

23 maja 2019 15:09
Udostępnij na Facebooku