OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Polscy strażacy ruszają z misją do Libanu

54 polskich ratowników jeszcze dziś wieczorem wyleci do Libanu. Wśród nich są medycy oraz ratownicy z psami. Polacy zabierają ze sobą sprzęt i wyposażenie medyczne, leki, a także namiot szpitalny.

- Polscy strażacy wylecą wieczorem do Libanu z misją ratowniczą - poinformowała późnym popołudniem Komenda Główna PSP. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował za pośrednictwem mediów społecznościowych: "Wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję o niezwłocznym skierowaniu pomocy do Bejrutu. W pierwszej kolejności na miejsce udadzą się nasi ratownicy z KG PSP, zapewnimy też niezbędne wsparcie medyczne i pomoc poszkodowanym."

Z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że polska misja liczy 54 osoby: 11 medyków oraz 43 ratowników z psami.

- MSZ koordynuje działania w kraju; w przygotowanie misji włączone jest kilkanaście instytucji państwa i organizacje pozarządowe. Szczególne istotna jest rola Państwowej Straży Pożarnej, Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Agencji Rezerw Materiałowych oraz PLL Lot - mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

W Warszawie trwa odprawa ratowników przed wyruszeniem na misję. Wylot z Warszawy planowany jest na godzinę 22.

(Fot. KM PSP Warszawa, KG PSP)

5 sierpnia 2020 19:04
Udostępnij na Facebooku