OSP Cerkwica Ochotnicza Straż Pożarna Cerkwica

Pomoc dla Krzysztofa Łazarskiego! Strażacy włączają się do akcji charytatywnej!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego...mieszkaniec pobliskiej miejscowości Paprotno potrzebuje pomocy. Jako jednostka OSP w Cerkwicy włączamy się do akcji pomocy charytatywnej na rzecz naszego kolegi, który wymaga intensywnej rehabilitacji w celu powrotu podstawowej sprawności psycho-fizycznej. Poznajcie historię Krzyśka.

42-letni Krzysztof Łazarski jeszcze do niedawna był pełnym energii młodym mężczyzną, który wiódł szczęśliwe życie u boku ukochanej żony i 13-letniego syna Łukasza. Do tej pory jego życie było bardzo spokojne i nic nie zapowiadało nadchodzącego koszmaru.


Październikowego wieczoru Krzyśka zaczęła bardzo boleć głowa, a zażywane tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Ból nasilał się i nie pozwalał mu normalnie funkcjonować. Konieczna była wizyta w szpitalu w Gryficach, podczas której wykonana tomografia komputerowa wykazała tętniaka mózgu. Ta diagnoza była ciosem dla Krzyśka i jego całej rodziny. Przewieziono go do szpitala w Szczecinie gdzie 11 października 2021 przeprowadzono operację klamrowania pękniętego tętniaka. Mimo, że przebiegła ona bez komplikacji Krzysiek miał problem z wybudzeniem się. Stan śpiączki trwał u niego prawie dwa tygodnie. W międzyczasie doszło również do obustronnego udaru i niedowładu. Mimo, że Krzysiu bardzo mało mówi to jest świadomy. Niestety może poruszać tylko głową i delikatnie dłońmi, a reszta ciała jest sparaliżowana. Krzysiek potrzebuje całodobowej opieki, lecz widać w nim ogromną wolę walki o powrót do sprawności. Na przeszkodzie stoją jednak ogromne koszty związane z rehabilitacją, która jest konieczna.

Druhowie z Cerkwicy organizują wewnętrzną zbiórkę dla Krzyśka, dodatkowo potwierdzamy swoją obecność w zorganizowanych imprezach charytatywnych (w zachowanym rezimie sanitarnym). Swoją obecnością chcielibyśmy zachęcić pozostałe osoby do wzięcia udziału w licytacjach, zbiórce i pomocy Krzysztofowi oraz jego rodzinie. W sytuacji, gdy nadchodzi potrzeba pomocy zawsze stajemy po stronie mieszkańców naszej miejscowości i Gminy Karnice, nasza jednostka niejednokrotnie włączała się do działań charytatywnych. Wy też możecie pomóc!

„TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/npt62s

 

OPIS: OSP Cerkwica, portal zrzutka.pl
FOTO: ZRZUTKA.PL

19 listopada 2021 13:39
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów