OSP BLEDZEW Ochotnicza Straż Pożarna BLEDZEW

Pomoc przedmedyczna

Pomoc przedmedyczna mężczyźnie który spadł ze schodów.
05.08.2017, 15:50 Bledzew, ul. Kościelna
Strażaków wezwali mieszkańcy domu.
Bardzo dużo szczęścia miał pewien mieszkaniec Bledzewa, który schodząc ze schodów, stracił równowagę i spadł z wysokości kilku stopni. Jeden z mieszkańców domu to członek miejscowej jednostki i wiedząc, że kilku kolegów jest właśnie w remizie, natychmiast zadwonił do nich po pomoc. Ci w kilka chwil wyjeżdżali już SLRt Gaz wyposażonego w sprzęt ratownictwa medycznego. Dyżurny na Powiatowym Stanowisku Kierowania w Międzyrzeczu został poinformowany o podjętej akcji. Wcześniej zostało też wezwane pogotowie ratunkowe.
Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że leżący pod schodami mężczyzna jest przytomny, ma ranę na głowie i uskarża się na ból kręgosłupa. W pierwszej kolejności założono poszkodowanemu kołnierz ortopedyczny i zaopatrzono ranę. Następnie wykonano badanie w celu ustalenia ewentualnych urazów, których na szczęście nie stwierdzono. Utrzymując mężczyznę w pozycji zastanej i udzielając wsparcia psychicznego oczekiwano na przyjazd zespołu ratowniczego, któremu  przkazano ofiarę wypadku.
Mężczyzna jak wspomiałem miał wiele szczęścia. Po pierwsze pomoc nadeszła niemal natychmiast, a po drugie obrażenia których doznał okazały się niegroźne. Ratownicy z pogotowia podjęli decyzję o pozostawieniu poszkodowanego w domu, tym bardziej, że on sam nie wyrażał zgody na pobyt w szpitalu. Działania zakończono i zastęp po nieco pół godzinie mógł powrócić do remizy.

6 sierpnia 2017 10:08
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: 110 | Tagi: Pomoc przedmedyczna, inne,