OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Porządkowanie kościoła w Hajdukach Nyskich

W dniu 11 czerwca 2018 r. nasza jednostka wzięła udział w porządkowaniu i odgruzowywaniu Kościoła pw. św. Jerzego w Hajdukach Nyskich.

 

Przypomnijmy, że w kościele prowadzone były prace mające na celu wymianę poszycia dachowego. Po zdjęciu blachy okazało się, że drewniana więźba jest w fatalnym stanie i również należy ją wymienić. Przez długi okres czasu dach był zabezpieczony tylko plandekami. Natomiast w wyniku gwałtownej ulewy która przeszła przez teren Gminy Nysa w dniu 3 czerwca 2018 roku do środka napadał deszcz. Wodę odpompowano, natomiast dzień później we wczesnych godzinach porannych szczyt ściany od strony prezbiterium zawalił się. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a robotnicy pracujący na budowie zdążyli uciec. 

Straty określono na 1,5 mln złotych. Obecnie trwają prace mające na celu odgruzowanie i uporządkowanie kościoła, następnie rozpoczną się prace zmierzające do odbudowy kościoła. W pracach przy odgruzowaniu kościoła wzięły udział także jednostki OSP z Wyszkowa Śląskiego, Kubic, Domaszkowic oraz Kępnicy.

13 czerwca 2018 16:26
Udostępnij na Facebooku