OSP BOGUNICE Ochotnicza Straż Pożarna BOGUNICE

Potężna nawałnica w regionie - 7.07.2017

W dniach 7.07 oraz 08.07 zostaliśmy kilkunastokrotnie zadysponowani do usunięcia skutków potężnej nawałnicy jaka przeszła w naszym regionie. 

Nieprzejezdne drogi, zerwane dachy, wycie syren i  brak prądu to tylko niektóre z krajobrazów jakie towarzyszyły nam w te dni. 


Nasze działania polegały na: usunięciu powalonych drzew na drogach, usunięciu szkód powstałych podczas zerwania dachów na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych, zabezpieczaniu obszarów zagrożonych, kierowaniu ruchem, wypompowywaniu wody z piwnic, demontażu elementów, które przygniotły samochód osobowy, usunięciu drzew powalonych na linie elektryczne.

W piątek zadysponowani zostaliśmy o 19:02 i ruszyliśmy do akcji zastępem w składzie: Perenc Krzysztof, Strupowski Stefan, Pytlik Bartosz, Chojnacki Patryk, Lepiorz Robert i Baszczok Błażej , a działania zakończyliśmy ok. 00:40, w sobotę zaś w składzie Perenc Krzysztof, Strupowski Stefan, Pytlik Bartosz, Chojnacki Patryk, Wolny Sylwia, Osadzin Mateusz działania prowadziliśmy od 10:00 do ok. 14:30.

10 lipca 2017 23:02
Udostępnij na Facebooku