OSP Polańczyk Ochotnicza Straż Pożarna Polańczyk

Powalone drzewa - halny daje się we znaki w Bieszczadach

Dzisiaj, tj. 9 Lutego 2016 roku o godzinie 19:05 nasza jednostka została zadysponowana do powalonego drzewa na jezdni na trasie Hoczew-Czarna, dokładniej - w miejscowości Sakowczyk. Nasze zadanie polegało na usunięciu drzewa leżącego na drodze, aby umożliwić komunikację w tym miejscu. Podczas  trwania akcji o godzinie 20:07 otrzymaliśmy drugi alarm - nieopodal kościoła w Polańczyku, na jezdni znajdowało się powalone drzewo. Ponownie więc usunęliśmy je i umożliwiliśmy ruch pojazdom. W Bieszczadach obowiązuje II stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Wiatr do godziny 6 rano może osiągać prędkość nawet do 150 km/h! Mamy nadzieję, że pomimo tego będzie to spokojna noc. 

 

Co oznaczają alerty?
Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności".

 

 

 

 

 

 

 

Źródło o alertach meteorologicznych: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/halny-sie-rozhula-porywy-wzrosna-do-150-kmh,192890,1,0.html

 

9 lutego 2016 23:12
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wiatr, osp polanczyk, OSP, halny,