OSP Janów  Ochotnicza Straż Pożarna Janów

Powalone drzewa i zablokowane drogi

18 września około godz. 14:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP PSP w Sokółce do usunięcia drzewa, które całkowicie zablokowało drogę w. m. Kumiałka. Wiatrołom pocięto przy użyciu pilarek spalinowych i usunięto z drogi.

Po około godzinie od powrotu do remizy, otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie. Z informacji otrzymanych z SKKP wynikało, że drzewo blokuje drogę wojewódzką nr. 671 niedaleko miejscowości Studzieńczyna. Po dojeździe na miejsce okazało się, że silny wiatr przechylił drzewo w okolicy 10 km trasy, którą jechał akurat samochód ciężarowy. Drzewo uderzyło w dach kabiny pojazdu powodując jego uszkodzenie. Na czas usuwania wiatrołomu trasa została zablokowana. Drzewo zostało pocięte i odrzucone do lasu. W tym zdarzeniu wspierał nas zastęp z KP PSP w Sokółce oraz Policjanci z Janowa.

Niestety silny wiatr dał o sobie ponownie znać około godz. 19:00. Po otrzymanym zgłoszeniu udaliśmy się w rejon m. Chwaszczewo, gdzie przewrócona lipa o średnicy około 60 cm zablokowała przejazd z m. Trzcianka do m. Chwaszczewo. Ponownie do działania użyto pilarek spalinowych i po pocięciu drzewa uprzątnięto jezdnię. Do remizy powróciliśmy około godz. 20:00

19 września 2017 12:18
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: droga, wiatr, drzewo,