OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Poważny wypadek 2 pojazdów na DK60

Dnia 02.06.2020r. o godzinie 09:47 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na DK60 w miejscowości Zalesie, 132 km drogi. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia razem z karetką, zastaliśmy 2 rozbite pojazdy, Volkswagen Transporter T4 blokujący jeden pas w stronę Ciechanowa oraz Skodę Rapid, leżącą na dachu w rowie. W pojeździe leżał zakleszczony, poważnie ranny kierowca, natomiast lekko ranna kobieta z dzieckiem znajdowała się na zewnątrz pod opieką świadków zdarzenia. Kierowcy Volkswagena T4 nic się nie stało.

Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia po czym razem z ratownikami medycznymi zaczęliśmy udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przystąpiliśmy do wycinania rannego z rozbitego pojazdu. W międzyczasie dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej. Odłączono zasilanie w pojazdach, sorbentem zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych.

W trakcie działań przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poważnie rannego, nieprzytomnego i zaintubowanego kierowcę Skody do szpitala w Warszawie. Kobietę z 9 miesięcznym dzieckiem zabrała karetka do szpitala w Ciechanowie. Po oględzinach Policji i Technika Kryminalistyki pomogliśmy w załadowaniu pojazdów na lawety i uprzątnięciu jezdni z resztek pokolizyjnych.

Akcja trwała niecałe 4 godziny.

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x3
OSP KSRG Glinojeck
OSP KSRG Ościsłowo
OSP Szyjki
ZRM x3
Policja x4
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (R12)
Technik kryminalistyki
Służba drogowa

2 czerwca 2020 15:21
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Wypadek drogowy, osp glinojeck,