OSP Szczuczyn Ochotnicza Straż Pożarna Szczuczyn

Poważny wypadek pod Szczuczynem

Około godziny 12:20 w piątek zastep naszej jednostki udał się do zdarzenia drogowego na trasie Szczuczyn - Wąsosz w miejscowości Kolonia Gródź. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazd osobowy marki Audi z dużą prędkością zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Uderzenie bylo na tyle potęzne, że samochód rozpadł się na kilka części, a podróżujące nim 5 osób wypadło z pojazdu.

 

Dwie osoby nieprzytomne leżały obok pojazdu, trzecia znajdowała się pod nim. Kolejne dwie miały oddalić się z miejsca zdarzenia. Nasi druhowie wraz z OSP Wąsosz i JRG Grajewo zajęły się osobami poszkodowanymi oraz wykonały dostep do osoby przygniecionej pojazdem. Do rannych zadysponowane zostały trzy karetki Pogotowia Ratunkowego oraz dwie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Białegostoku oraz Suwałk. Osoby, które oddaliły sie z miejsca zdarzenia również zostały odnalezione i zabrane do szpitali.

 

Działania trwały około 5 godzin, trasa w tym czasie była całkowicie zablokowana. Podrózujące pojazdem osoby to pięcioro mężczyzn w wieku 16-19 lat.

 

Fot. Paweł Wądołowski

11 października 2019 23:31
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Szczuczyn, wąsosz, lpr, wypadek,