OSP Brzeziny Ochotnicza Straż Pożarna Brzeziny

Powiatowe Ćwiczenia Zgrywające Straży Pożarnej 2016 (pow. rycki)

16.10.2016 r. Powiatowe Ćwiczenia Zgrywające Straży Pożarnej 2016

Dzisiaj na terenie lasu w Długowoli (gmina Stężyca), odbyły się powiatowe ćwiczenia zgrywające straży pożarnej w których brały udział siły KP PSP Ryki, wszystkie jednostki OSP KSRG z terenu powiatu ryckiego, 2 OSP sąsiadujące z rejonem działań oraz Policja.
Scenariusz ćwiczeń zakładał trzy epizody. Pierwszym z nich był duży pożar lasu do którego zadysponowano wszystkie siły z terenu powiatu. Działania polegały na wprowadzeniu ratowników z wodnymi liniami gaśniczymi w celu ugaszenia pożaru oraz zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego poprzez zbudowanie linii zasilającej z najbliższego hydrantu i zorganizowanie punktu czerpania wody ze zbiornika wodnego "Jeziska".

W drugim i trzecim epizodzie przećwiczono głównie ratownictwo wysokościowe, techniczne i medyczne. Według założeń epizodu drugiego, na ambonie myśliwskiej znajdował się poszkodowany któremu trzeba było udzielić pomocy i ewakuować na dół. Kolejny epizod polegał na udzieleniu pomocy poszkodowanemu, który został przygnieciony przez powalone drzewo oraz zorganizowaniu i zabezpieczeniu lądowiska LPR.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i cała akcja zakończyła się szczęśliwie.

 

16 października 2016 20:57
Udostępnij na Facebooku