OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Powiatowe manewry jednostek OSP KSRG powiatu lubelskiego

W sobotę 14 pażdziernika br. na terenie naszej gminy w miejscowości Palikije odbyły się kolejne już manewry powiatowe jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu lubelskiego.

Manewry odbyły się w formie rajdu terenowego a po sprawdzeniu dokumentów, uprawnień i sprzętu strażacy musieli stawić czoło następującym zadaniom:
- gaszenie pożaru nieużytków za pomocą prądu wody i piany,
- gaszenie pożaru budynku gospodarczego prądem wody z drabiny strażackiej,
- gaszenie pożaru wewnętrznego w budynku gospodarczym oraz udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w pożarze, praca w aparatach ochrony dróg oddechowych,
- udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku dwóch samochodów osobowych z uwolnieniem zakleszczonego kierowcy jednego z nich,
- pompowanie wody z naturalnego zbiornika zewnętrznego za pomocą autopompy pojazdu.

W manewrach udział wzieło 23 zastępy z jednostek OSP KSRG z terenu powiatu lubelskiego oraz 1 jednostka kandydująca do włączenia.

Powiatowe manewry jednostek OSP KSRG to bardzo dobra okazja do utrwalenia sposobów postępowania w różnych sytuacjach przed którymi stawia nas życie.

Po zakończeniu wszystkich zadań strażacy OSP KSRG Wojciechów spotkali strażaków z OSP KSRG Borzechów, którzy posiadają bliżniaczy samochód odebrany w ramach jednego przetargu.

Po powrocie do jednostki i w trakcie porządkowania sprzętu po manewrach dostaliśmy wezwanie do powalonego drzewo, które wcześniejszej nocy zawaliło się na dach budynku mieszkalnego oraz płot. Po usunięciu zagrażających drzew zastęp wrócił do koszar.

14 października 2017 23:00
Udostępnij na Facebooku