OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Tomaszowie Maz.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Tomaszowie Maz.

4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy.
W czwartek 9 maja 2019 roku odbyły się uroczystości obchodów tego święta w powiecie Tomaszów Mazowiecki. Z tej okazji odbyła się msza święta w intencji strażaków zarówno tych z PSP jak również druhów z OSP. Msza odbyła się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ludwikowie. Mszę celebrował wojewódzki kapelan strażaków w Łodzi ks. Adam Stańdo a pomagał proboszcz parafii w Ludwikowie a zarazem kapelan strażaków Powiatu Tomaszowskiego ksiądz Zbigniew Kowalczyk.
Po uroczystościach kościelnych strażacy i zaproszeni goście udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Ma. na dalszą część uroczystości.
Wśród zaproszonych gości byli Pani Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Mariusz Węgrzynowski, Wiceprezydent Miasta Pani Izabela Śliwińska, Członek Zarządu Powiatu Pani Elżbieta Łojszczyk, Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. mgr inż. Marek Jankowski, druh Tadeusz Cisowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Łódzkiego, przedstawiciele służb mundurowych z Tomaszowa Maz. Liczną grupę gości stanowili również druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. W tej grupie byli również poczet sztandarowy oraz przedstawiciele naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinniku oraz Naczelnik OSP Lubochnia druh Tomasz Grad.
Podczas uroczystości odczytano rozkazy i uchwały o mianowaniu na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie funkcjonariuszy PSP, o awansach na wyższe stanowiska służbowe, wręczono medale Za zasługi dla pożarnictwa. Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Maz. st. bryg. mgr inż. Krzysztof Iskierka wręczył podziękowania gościom, zasłużonym funkcjonariuszom oraz jednostce OSP Ujazd.
Odczytano wiele życzeń dla druhów z OSP i funkcjonariuszy PSP, podziękowań i listów gratulacyjnych m.in. od Prezydenta RP, Posła na Sejm RP Roberta Telusa czy Senatora RP Rafała Ambrozika. Najważniejsze co wynikało z tych życzeń, to by z każdej akcji wracać szczęśliwie do jednostki i rodziny.

10 maja 2019 16:24
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: w, Maz., powiatowe, strażaka, Tomaszowie, dnia, Obchody,