OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Pożar 40 hektarów ścierni ze słomą.

28 lipca 2019 r. miał być spokojną niedzielą spędzoną na porządkach po sobotnim festynie. Niestety o godzinie 15.54 wyjeżdżamy do pożaru ścierni ze słomą do prasowania w Krzywienie za ul.Słoneczną.
Wszystko zaczęło się od prasy, która z nieustalonych przyczyn zapaliła się, powodując dalszy ciąg wydarzeń. Podmuchy wiatru również nie sprzyjały tego dnia walczącym z pożarem druhom. Ogień w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się obejmując ostatecznie powierzchnię około 40 hektarów. Cały czas istniało zagrożenie przeniesienia się ognia na tereny leśne. Po długiej i wyczerpującej walce z żywiołem przybyłym na miejsce jednostkom udało się opanować pożar. Nasza jednostka zakończyła działania o godzinie 20.30 po objechaniu i ostatecznym sprawdzeniu całego terenu objętego pożarem.


W działaniach brały udział: OSP Krzywin, OSP Widuchowa, 2xPSP Gryfino, 2xOSP Banie, OSP Nawodna, OSP Chojna, 2xOSP Trzcińsko Zdrój, Nadleśnictwo Chojna, 2x samoloty dromader Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Straż Leśna.

29 lipca 2019 13:31
Udostępnij na Facebooku