OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Pożar 8 ha lasu w powiecie tomaszowskim.

Ogień pojawił się w lesie między miejscowościami Brenica i Helenów. Na miejscu pracowało 15 samochodów gaśniczych i dwie jednostki operacyjne straży pożarnej.

Prawdopodobnie zaprószenie ognia jest przyczyną pożaru prawie ośmiu hektarów lasu w powiecie tomaszowskim. Ogień pojawił się na terenie Nadleśnictwa Spała, na skraju gmin Lubochnia, Czerniewice i Żelechlinek. Na miejscu wciąż pracuje 16 zastępów straży pożarnej i dwa samochody operacyjne. Pożar jest zlokalizowany, nie rozprzestrzenia się. Trwa przelewanie i dogaszanie pogorzeliska. - Pożar był trudny do opanowania, ze względu na młodnik, gęste drzewa, o które zaczepiały się węże gaśnicze. Nadleśnictwo Spała wspólnie ze strażą pożarną uruchomiło samolot, który pomógł nam gasić pożar - mówi Ernest Lech z tomaszowskiej straży pożarnej.

Naczelnik OSP z Glinnika Grzegorz Karwasik określa dzisiejszą akcję gaśnicza, jako jedną z trudniejszych. - „Duża połać lasu zapaliła się. Na szczęście przybyło wiele jednostek i wspólnymi siłami udało się opanować zagrożenie. Oddzieliliśmy pożar od starego lasu, gdzie niebezpieczeństwo byłoby o wiele większe. W młodniku jest to nieco prostsze. Dobrze, że nie stało się nic poważniejszego" - dodaje naczelnik.

Strażacy jeszcze pracują. Dogaszanie i przelewanie potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin. W pożarze nikt nie ucierpiał.

 

(*) Informacja z witryny: https://www.radiolodz.pl/.../45574-plonie-5-ha-lasu-w-powieci...

5 grudnia 2018 13:45
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, odień,