OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Pożar altany ogrodowej w Szymanach gm. Grajewo

25 stycznia 2021 roku o godzinie 20.18 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego domku letniskowego na prywatnej posesji w Szymanach gm. Grajewo. Kobieta zgłaszająca zdarzenie poinformowała dyżurnego stanowiska kierowania, że cały budynek objęty jest ogniem i nie jest w stanie ocenić, czy wewnątrz znajdują się ludzie.

Pierwszy zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa pojawił się na miejscu zdarzenia po kilku minutach. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się drewniana altana kryta blachą, pod którą znajdowała się m.in. przyczepa samochodowa i drobny sprzęt codziennego użytku. Poza tym pod wiatą znajdowała się nadpalona turystyczna butla turystyczna, z której ulatniał się gaz.

Pierwsze działania ratowniczo-gaśnicze polegały na zbudowaniu 2 linii wężowych i intensywnym podawaniu środka gaśniczego na palącą się wiatę z jednoczesnym schładzaniem butli z gazem propan-butan. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych mocno uszkodzonej konstrukcji budowlanej i dokładnego sprawdzenia pogorzeliska z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Pomimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie nikt nie został poszkodowany.

W trwających około 2,5 godziny działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP i 2 zastępy OSP w Grajewie, łącznie 15 strażaków oraz grupa operacyjna policji.

Opracowanie: strona http://www.grajewo.straz.bialystok.pl/

Zdjęcia: OSP Grajewo: dh Zdisław Kozikowski, dh Paweł Sierzputowski

30 stycznia 2021 14:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: altana,