OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Pożar budynku gospodarczego

Dnia 25.03.2020 r. o godzinie 14:36 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru drewnianego budynku w miejscowości Sadek gm. Glinojeck. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się drewutnia oraz szopa. Zbudowaliśmy zasilanie dla zastępu z OSP Malużyn a także utworzyliśmy 3 prąd wody w natarciu. Zasilanie prądu odłączone zostało przed naszym przyjazdem.

Dwóch ratowników w aparatach ODO (ochrona dróg oddechowych) działało wewnątrz murowanej części budynku, następnie decyzją KDR usunęliśmy poszycie dachowe wraz z krokwiami tak by nie stanowiły zagrożenia dla właścicieli.

W drewnianej części budynku znajdowało się drzewo opałowe oraz kilka opon. Całe pomieszczenie zostało rozebrane, drzewo rozrzucone oraz przelane wodą w celu likwidacji zarzewi ognia. Usunięta została także belka z sąsiedniego budynku, która była nadpalona. Na miejscu zdarzenia był trudny dostęp do zasilania wodnego. Hydrant oddalony o około 200 metrów nie był dość sprawny (małe ciśnienie), wodę trzeba było dowozić z innych czynnych hydrantów.

Działania trwały ponad 2 godziny.

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów
JRG Płońsk
OSP KSRG Glinojeck
OSP Malużyn
OSP Szyjki
Policja

26 marca 2020 16:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar budynku, osp glinojeck,