OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Pożar budynku mieszkalnego oraz karambol na krajowej 50

Dnia 24 lutego 2018r. o godzinie 11:39 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Budy Rumockie. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy już zastęp z OSP KSRG Ościsłowo oraz zastęp z JRG Ciechanów. Ogień został szybko zniwelowany dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej. Do zadań SP należało ugaszenie tlących się ubrań i waty szklanej. Pożar powstał prawdopodobnie przez zwarcie instalacji elektrycznej.

Akcja trwała około 1 h.

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x2
OSP KSRG Glinojeck
OSP KSRG Ościsłowo
Policja

 

Po zakończeniu działań nasz zastęp udał się do KP PSP Ciechanów w celu uzupełnienia środka pianotwórczego. W drodze zostaliśmy zadysponowani wraz z zastępem z JRG Ciechanów do kolizji 5 samochodów osobowych pomiędzy Kraszewem a Ojrzeniem, na wysokości miejscowości Bronisławie, droga krajowa nr 50. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy jeden zastęp z JRG Ciechanów oraz zastęp z OSP Kraszewo, ZRM i Policję oraz rozbite samochody. Za nami dojechał także drugi zastęp z JRG Ciechanów. Zadaniem straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenia wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów oraz odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nasze działania trwały około 40 min. Decyzją dyżurnego z PSK w Ciechanowie zakończyliśmy działania i udaliśmy się do KP PSP Ciechanów w celu uzupełnienia środka pianotwórczego.

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x2
OSP KSRG Glinojeck
OSP KSRG Kraszewo
WRD Ciechanów
ZRM

24 lutego 2018 15:39
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: karambol, pożar budynku, osp glinojeck,