OSP Zawadzkie Ochotnicza Straż Pożarna Zawadzkie

Pożar budynku mieszkalnego w Żędowicach.

27.01.2017 roku o godzinie 20:23 zadysponowano nas do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Żędowice na ulicy Opolskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar poddasza klatki schodowej domu jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed naszym dojazdem, dlatego mogliśmy się skupić wyłącznie na działaniach gaśniczych.

Do budynku niezwłocznie wprowadzona została rota w SODO, która podała prąd wody na palące się poddasze. W tym samym czasie drugi prąd wody został podany z zewnątrz. Pożar rozwijał się pomiędzy stropem pomieszczenia, a dachem budynku, dlatego by dotrzeć do ognia konieczna była rozbiórka sufitu. W miarę dojazdu kolejnych zastępów podane zostały jeszcze dwa prądy wody w tym jeden z podnośnika hydraulicznego. Do budynku wprowadzone zostały również kolejne roty w SODO. Po około godzinie prowadzonych działań pożar został zlokalizowany, rozpoczęła się rozbiórka części dachu, która uległa spaleniu. Po zakończeniu rozbiórki i wyrzuceniu wszystkich nadpalonych elementów z pomieszczenia objętego pożarem przystąpiliśmy do zabezpieczenia dachu plandeką.

Straty spowodowane przez pożar wycenione zostały na 100 tysięcy złotych, uratowane mienie natomiast na 700 tysięcy złotych. W pożarze nikt nie ucierpiał. Działania prowadzone były przez 8 zastępów Straży Pożarnej: SLOp z KP PSP Strzelce Opolskie, GBA-Rt i SH z JRG Strzelce Opolskie, GBA-Rt z OSP Zawadzkie, GBA-Rt z OSP Kielcza, GBA-Rt z OSP Kolonowskie oraz GBA i GCBA z OSP Żędowice. Na miejscu obecny był również patrol Policji z KP w Zawadzkiem oraz Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia wykonane przez druha z naszej jednostki Marcina Hertel dostępne w pełnej jakości pod tym linkiem: https://flic.kr/s/aHskMXC8mi.

28 stycznia 2017 12:58
Udostępnij na Facebooku