OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Pożar budynku w pobliżu lasu

Dnia 29.10.2018r. o godzinie 21:58 Stanowisko Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku drewnianego w pobliżu lasu w Dziwiszowie.

W sile jednego zastępu (358[D]24 - 6 ratowników) udaliśmy się na miejsce pożaru. Na miejsce dojechaliśmy równo z samochodem pierowszowyjazdowym z JRG nr 2 Jelenia Góra. Po rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek. Ze względu na duże odległości do najbliższego hydrantu, Kierujący Działaniami Ratowniczymi, poprosił o zadysponowanie dodatkowego samochodu z naszej jednostki. W sile kolejnego zastępu (358[D]23 - 3 ratowników) dojechaliśmy na miejsce zdarzenia.

Wspólne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na palący się budynek, zbudowaniu linii zasilającej między naszym pojazdem, a zastępem z JRG nr 2, dowożeniu wody oraz rozebraniu spalonych cześci budynku i przelaniu go wodą.

Działania zakończyły się około godziny 1:00.

Jeszcze tej samej nocy, około godziny 5:00 nad ranem, nasza jednostka w sile jednego zatępu (358[D]24 - 6 ratowników) została ponownie zadysponowana do tego samego miejsca. Na miejsce został dodatkowo zadysponowany zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernicy. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Działania zakończyliśmy po godzinie 7:00.

6 listopada 2018 13:33
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: volvo, pożar, Star, dziwiszów,