OSP Templewo Ochotnicza Straż Pożarna Templewo

Pożar Chełmska Góra - Chełmsko

W bardzo dużym skrócie.

Dzisiejszego dnia odbyły się ćwiczenia Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Ćwiczenia te odbywają się co roku i biorą w nich udział jednostki włączone do KSRG (Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy).

W tym roku ćwiczenia odbyły się na terenie lasów Nadleśnictwa Międzyrzecz w okolicy miejscowości Chełmsko, gdzie założeniem był pożar lasu - Góra Chełmska.

Dodatkowo w działaniach udział brał pluton ciężki, a także dwa samoloty gaśnicze.

Mieliśmy między innymi okazję przećwiczyć budowę rozległej lini gaśniczej, dowożenie środka gaśniczego z punktów czerpania wody jeden z nich powstał na rzece, budowę zbiornika jak i przepompowywanie pomiędzy pojazdami wody, a wszystko to odbyło się sprawnie. Warunki terenowe okazały się bardzo trudnym sprawdzianem również dla kierowców pojazdów bojowych Ci natomiast spisali się na medal.

W trakcie walki z ogniem kolejnym założeniem były poszukiwania osób poszkodowanych grupa Poszukiwawczo - ratownicza w trakcie przeszukania terenu zlokalizowała dwie osoby poszkodowane. Po udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez ratowników, osoby te zostały ewakuowane do punktu medycznego, z uwagi na rozległy uraz głowy u jednego z poszkodowanych na miejsce zostało wezwane z Gorzowa Wielkopolskiego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do zadań strażaków należało również wyznaczenie i przygotowanie lądowiska dla helikoptera.

Dzisiejsze ćwiczenia udowodniły, że potrafimy walczyć z każdym żywiołem jak i o ludzkie życie nawet w ekstremalnych warunkach, pot lał się z nas strumieniami, a mimo to pokazaliśmy że potrafimy razem współpracować w tak trudnym i rozległym terenie zarówno z ziemi jak i z powietrza.

22 maja 2019 19:48
Udostępnij na Facebooku