OSP Suchowola Ochotnicza Straż Pożarna Suchowola

Pożar ciężarówki na DK nr 8 w Suchowoli

W akcji brało udział aż osiem zastępów gaśniczych oraz wóz dowódcy i samochód kwatermistrzowski. Sytuacja była bardzo poważna.

Wczoraj o godzinie 23.22 strażacy otrzymali informację z numeru 112, że na ulicy Białostockiej w Suchowoli zapalił się samochód ciężarowy, a kierowca próbuje odjechać od budynków mieszkalnych. Natychmiast wysłano tam dwie jednostki gaśnicze z miejscowej OSP, a także ratowników z Drygi i Czerwonki oraz wóz z posterunku JRG w Dąbrowie Białostockiej. Okazało się, że zagrożone są dwa budynki znajdujące się w odległości 10 metrów od płonącego pojazdu i jeden, który stoi 10 metrów od niego. Konieczne było ściągnięcie do Suchowoli kolejnych zastępów strażaków: z JRG Sokółka, OSP Sztabin i OSP Karpowicze. Przybył tam także samochodem operacyjnym dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sokółki.

Ratownicy podali dwa prądy ciężkiej piany na płonącą ciężarówkę oraz dwa prądy wody na jej naczepę. Dwie osoby, które podróżowały tirem na litewskich numerach rejestracyjnych same wcześniej opuściły pojazd.

Drewniane budynki znajdujące się w pobliżu miejsca pożaru udało się strażakom uratować, natomiast ciężarówka, która przewoziła części samochodowe - m.in. maski, karoserie, chłodnice - spłonęła doszczętnie.

Okazało się też, że rozszczelnieniu uległ zbiornik paliwa. Trzeba było jeszcze przepompować 400 litrów ropy do beczek, które przywiózł samochód kwatermistrzowski z Sokółki. Akcja zakończyła się po godz 3 rano.

Ruch na drodze krajowej nr 8 był całkowicie wstrzymany. Strażacy przekazali miejsce zdarzenia policji, ta zaś ściągnęła holownik.

Przejazd ulicą Białostocką w Suchowoli jest wciąż utrudniony i odbywa się wahadłowo.

2 czerwca 2017 11:35
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, dk8, Suchowola, OSP Suchowola, Centrum Europy,